Portal - Słopnice
polski      OFICJALNA STRONA ZESPOŁU PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W SŁOPNICACH

2018-10-22 WIDOWISKO DUMY I RADOŚCI

Widowisko Dumy i Radości w setną rocznicę odzyskania niepodległości przez państwo polskie. Taką nazwę nosił piknik historyczny połączony z marszem patriotycznym ulicami starego miasta w Krakowie. W pochodzie i uroczystościach wzięli udział uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Słopnicach, absolwenci, wszyscy członkowie Klubu Historycznego im. 1 PSP AK. Krakowskie uroczystości inaugurowała msza św. odprawiana w katedrze wawelskiej przez Metropolitę Krakowskiego, Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Na placu przed katedrą zgromadzili się uczniowie i opiekunowie ze szkół z całej Małopolski. Następnie kolorowy, patriotyczny korowód przemaszerował z Wawelu ulicą Grodzką na krakowski rynek, ul. Piłsudskiego pod pomnik marszałka oraz do Parku Jordana gdzie odbywał się piknik historyczny. W trakcie przemarszu uczniowie ze Słopnic przygotowali stroje z epoki, wśród których nie zabrakło strojów regionalnych, żołnierzy legionowych, członków Związku Strzeleckiego, sanitariuszek i kolejarzy z biało-czerwonymi flagami. Całość stanowiła nawiązanie do mieszkańców Ziemi Limanowskiej, którzy w latach 1914-1920 walczyli o niepodległość państwa polskiego.
[GALERIA]

O LEGENDACH W KRAKOWIE
  WIDOWISKO DUMY I RADOŚCI
  DZIEŃ PAPIESKI NA ŚWIETLICY